Domowe sposoby na suche usta
11

A A A

Nieestetyczne popękane, przesuszone wargi nie są ładnym, ani zachęcającym widokiem. Takie usta nie przyciągną wzroku żadnego mężczyzny, mimo zastosowanego najbardziej uwodzicielskiego makijażu. Jak  zadbać o swoje usta, używając do tego wyłącznie domowych metod pielęgnacyjnych?

Miód na Twoje usta!

Jednym z najlepiej znanych i najsmaczniejszych sposobów na zachowanie zdrowych i pięknych ust jest samodzielne wykonanie maseczki z miodu. Taka metoda pielęgnacji ust zagwarantuje im ładny wygląd, zapobiegnie powstawaniu pęknięć oraz da Ci okazję do słodkiej przekąski.

Miód jest składnikiem pielęgnacyjnym, który zawiera czyste naturalne składniki, nie wywołuje podrażnień oraz zapewni Twoim ustom prawdziwą witaminową bombę. Sposób na piękne usta przy użyciu miodu jest bajecznie prosty – wystarczy nałożyć na nie grubą warstwę płynnego specyfiku, a po upływie około 15-20 minut, zmyć kosmetyk. Aby metoda była bardziej komfortowa i relaksująca, na czas aplikacji swojej „miodowej maseczki” możesz położyć się na wznak, co zapobiegnie skapywaniu miodu na części odzieży.

Dowiedz się, jak zrobić domowy peeling cukrowy do ust:

Pielęgnacja ust – domowy peeling cukrowy

Domowe metody na maseczki

Innym sposobem na pielęgnację ust są proste, dwuskładnikowe maseczki, które szybko możesz przyrządzić w domu za pomocą składników, które znajdują się w Twojej lodówce.

Pierwszym elementem maseczki powinien być kefir, tłusta śmietana lub twaróg. Jest to bardzo bogate źródło nabiału, który ma kojące właściwości dla skóry. Pomoże je schłodzić oraz wydobyć z nich naturalne piękno. Drugim elementem maseczki może być składnik owocowy lub warzywny. Bardzo dobrym pomysłem jest:

 • banan (jest bardzo bogatym źródłem witamin)
 • pomarańcza (zawiera kwasy owocowe, które doskonale wpływają na sprężystość ust)
 • ogórek (doskonałe źródło nawilżenia i ukojenia dla spękanych ust)
 • awokado (wysokiej klasy właściwości pielęgnacyjne)

A jeśli nie masz akurat nic pod ręką…

Jeśli w inny sposób chcesz poprawić kondycję swoich ust, możesz uciec się do tradycyjnej metody nawilżania – za pomocą bardzo tłustego kremu nawilżającego. Nałóż na usta bardzo grubą warstwę i poczekaj około 20 minut, po czym zetrzyj chusteczką pozostałości kremu. Taki zabieg relaksacyjny nie wymaga zbyt wiele wysiłku, a Twoje usta będą Ci wdzięczne za solidną porcję nawilżenia.

Skomentuj lub zadaj pytanie!

*
 1. Re: Domowe sposoby na suche usta Erzecznik-decubal

  Decubal Lips & Dry Spots Balsam zawiera między innymi zmiękczającą lanolinę, a także wosk pszczeli powodujący, że rany szybko się goją.

  Pozdrawiem,
  Iwona Drobicz
  eRzecznik Decubal

  Odpowiedz